Zaprojektuj logo dla Google

Rusza druga edycja konkursu Doodle 4 Google. Jest on skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zadaniem jest stworzenie własnego logo znanej wyszukiwarki internetowej.

Jest o co walczyć, ponieważ zwycięzca konkursu otrzymuje aż 15 tysięcy złotych stypendium artystycznego, natomiast jego szkoła dodatkowy grant na zakup sprzętu w postaci 25 tysięcy złotych.

doodle

Dodatkowym wyróżnieniem jest oczywiście umieszczenie logo na stronie głównej Google. Organizatorzy przewidzieli również nagrody dla osób, które znajdą się w pierwszej piętnastce finalistów. Będzie to oczywiście sprzęt komputerowy. Jedyne co trzeba zrobić, to zalogować się na oficjalnej stronie konkursu, zapoznać z regulaminem, a następnie po prostu stworzyć logo i nadesłać je na wskazany na stronie adres.

Termin przesyłania prac upływa wraz z końcem kwietnia. Technika wykonania jest dowolna – od farb aż po kredki. Jury wybierze następnie najciekawsze projekty, które później zostaną umieszczone w internecie. Internauci będą mogli głosować na te, które ich zdaniem są najciekawsze i zasługują na główną nagrodę. W skład jury wchodzą osoby związane ze sztuką i plastyką: Hanna Wróblewska, Edward Lutczyn, Iwo Zaniewski i Kot Przybora oraz Dorota Wellman.

Patronat artystyczny nad Doodle 4 Google objęła Zachęta Narodowa Galeria Sztuki.