Spam zalewa internet

Spamerzy w swoich działaniach są coraz bardziej kreatywni. Nasze skrzynki e-mailowe każdego dnia są zasypywane dziesiątkami tysięcy takich niechcianych maili.

W jaki sposób hakerom udaje się przemycić je przez zabezpieczenia?

spam

W lutym 0,2% całego spamu była związana ze świętem zakochanych. Wielu z nas potajemnie marzy o Walentynce od tajemniczego wielbiciela, nic więc dziwnego, że e-maile, które ją przypominają są tak często otwierane. Spamerzy dbają o to, by wysyłać je w odpowiednim terminie. Najwięcej tego rodzaju maili zostało wysłanych 12 lutego.

W zeszłym miesiącu szkodliwe pliki były dołączane do 2,8% wszystkich e-maili.

W porównaniu do stycznia odnotowano imponujący spadek, aż o 1,5%. Wśród krajów, w których wykrywa się najwięcej wiadomości zawierających spam wciąż niepodzielnie królują Stany Zjednoczone. Jeśli chodzi o państwa, z których pochodzi większość spamu, który zalewa nasze skrzynki e-mailowe, wyniki badań od dłuższego czasu pozostają bez zmian.

Zdecydowanym liderem w tym rankingu są Indie.

Na kolejnych miejscach plasują się Indonezja i Brazylia. Najwyżej spośród europejskich państw znalazła się Wielka Brytania, zajmując siódme miejsce. Polska zajmuje zaskakująco wysokie, dziewiąte miejsce w rankingu. Z naszego kraju wypływa 2,5% wszystkich niechcianych maili.