Płatne wiadomości w internecie. Zobacz, które serwisy wprowadzą zmiany

Od września internauci nie będą mieli już tak swobodnego dostępu do wszystkich artykułów zamieszczonych na największych portalach. Za wiadomości trzeba będzie płacić od 9,99 do 199 zł.

Obecnie już właściwie każda szanująca się gazeta istniejąca na rynku od dawna posiada również własny portal. Czytelników to przyciąga, ponieważ mogą za darmo przeczytać to, za co musieliby zapłacić w wydaniu papierowym.

Choć treści w internecie były ograniczone w stosunku do wydań papierowych, to i tak zyski gazet malały. Od września natomiast wprowadzone zostaną opłaty za dostęp do najbardziej ekskluzywnych materiałów, co zresztą jest już dość powszechnym rozwiązaniem.

Do serwisów, które w pierwszej kolejności postanowiły zgłosić się do współpracy z Piano Media należy wyborcza.pl, se.pl (Super Express), forbes.pl, a także wiele serwisów gazet regionalnych, wydawnictwa prowadzone przez Muratora i Agorę. W serwisie Super Expressu internauci już teraz mogą przeczytać, że od września trzeba będzie uiścić opłaty za dostęp do najciekawszych artykułów.

Czytelnicy mają kilka opcji: opłatę tygodniową - 9,90, miesięczną – 19,90 lub opłatę roczną – 199 zł. Wspomniana marka Piano Media jest słowackim serwisem do sprzedaży treści wydawców prasy.

Na polskim rynku wystartowała w lipcu, natomiast jak widać, we wrześniu ruszy pełną parą.