PixyKids ma szansę stać się Facebookiem dla dzieci

Facebook to lider wśród portali społecznościowych. Na powstanie podobnego portalu, którego usługi kierowane są do najmłodszych nie trzeba było długo czekać. PixyKids ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Nie jest to pierwszy portal społecznościowy tworzony z myślą o dzieciach, jednak poprzednie projekty tego typu nie odniosły większego sukcesu. PixyKids ma szansę to zmienić, przede wszystkim dzięki starannie przemyślanej strategii.

pixykids

Nowy portal ma ściśle określoną grupę docelową, do której będą kierowane jego usługi. Mają to być dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Każde z nich będzie mogło założyć na portalu własny profil i przypisać do niego wybrany avatar. Następnie, za pośrednictwem portalu będzie mogło między innymi komunikować się z przyjaciółmi, nawiązywać nowe znajomości, czy dzielić się ulubionymi zdjęciami i filmami.

Czym w takim razie PixyKids będzie się różnił do swojego odpowiednika dla dorosłych?

Przede wszystkim zaostrzonymi wymogami bezpieczeństwa, wprowadzonymi w trosce o bezpieczeństwo dzieci w sieci. Proces rejestracji, logowania i akceptowania zaproszeń do grona znajomych może być na przykład kontrolowany przez rodziców lub opiekunów.

Z założenia portal ma służyć rozsądnemu zagospodarowaniu wolnego czasu, który dzieci spędzają w sieci. Czy tak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się już niedługo.