Jest już strona, która sprawdzi, kto Cię szpieguje w internecie!

Od teraz właściciele stron internetowych czy użytkownicy serwisów społecznościowych będą mogli sprawdzić, kto szpiegował ich na przykład po rozmowie o pracę i jak popularne są ich profile sieciowe.

A wszystko to dzięki nowej stronie brandyourself.com, która umożliwia dokładne sprawdzenie, kto i kiedy szukał w internecie informacji na nasz temat. Jedyne, co musimy zrobić, żeby na bieżąco móc sprawdzać takie dane, to założyć indywidualny profil. Podajemy swoje imię, nazwisko oraz linki do naszych stron np. na Facebooku.

Po udanej rejestracji serwis od razu informuje nas, jak tylko ktoś będzie szukał informacji o nas. Nie należy jednak spodziewać się zbyt szczegółowych wiadomości na temat tożsamości osoby węszącej na nasz temat.

Najprawdopodobniej brandyourself.com będzie w stanie jedynie powiązać adres IP z organizacją czy firmą, do której należy, dlatego jeśli potencjalny pracodawca, u którego byliśmy na rozmowie, będzie sprawdzać dane o nas w sieci, powinniśmy się o tym dowiedzieć.

Czasem jednak jedyne, co uda się zidentyfikować, to IP operatora. Głównym zadaniem nowopowstałej strony nie jest jednak sprawdzanie kto kogo szpieguje, ale przede wszystkim możliwość określenia, które strony i profile są najpopularniejsze.

Dla właścicieli stron internetowych czy profili na portalach społecznościowych jest to również dobry sposób na przetestowanie, czy zamieszczane tam informacje skutecznie przyciągają internautów.