IBM otwiera sklep dla polskich firm - IBM SmartCloud

Polska jako pierwszy z krajów środkowo-wschodniej Europy dysponuje internetowym sklepem IBM!

IBM SmartCloud działa w technologii cloud computing, umożliwiając klientom dostęp online do serwerów i aplikacji IBM. IBM SmartCloud jest już dostępny dla polskich przedsiębiorstw! Oferuje on wirtualny dostęp do infrastruktury informatycznej IBM: serwerów z różnymi systemami operacyjnymi, opcjonalnego oprogramowania pośredniego, narzędzi programistycznych i pamięci masowej.

ibm smart cloud

Gdy jest to konieczne, klienci mogą dokupić dodatkową moc obliczeniową i oprogramowanie – jest to wygodne zwłaszcza przy testowaniu bardziej wymagających aplikacji. Do standardowych systemów operacyjnych i obrazów można dowolnie instalować wybrane aplikacje i narzędzia własne lub IBM.

Z systemów operacyjnych dostępne są obrazy Linux (Red Hat i Novell SUSE) oraz Microsoft Windows Server, a oferta pakietów oprogramowania to obrazy produktów IBM: Cognos, Lotus, InfoSphere,DB2, Tivoli i WebSphere. SmartCloud umożliwia dostęp do infrastruktury po wcześniejszej rejestracji.

Opłaty dotyczą jedynie czasu, przez jaki serwery i zasoby są używane – minimalnym czasem jest 1 godzina, a koszt miesięcznego wynajmu najprostszej infrastruktury to 250 zł. Rozwiązanie, jakie proponuje IBM jest skierowane głównie do małych i średnich firm, dla których elastyczność jest kluczowym elementem w zwiększaniu ich konkurencyjności.

Grzegorz Kaczyński z IBM Polska dodaje też, że SmartCloud to doskonały sposób na oszczędzanie dzięki doskonałemu dopasowaniu zasobów i mocy obliczeniowej do aktualnych potrzeb.

Wbudowany w stronie kalkulator umożliwia oszacowanie kosztów zakupu określonej infrastruktury i porównanie z kosztami infrastruktury fizycznej.